Souboj titánů aneb ROBOT2020 versus COVID19

10. 11. 2020

Vymknuta z kloubů doba šílí. Ideální čas pro přípravu výstavy. Výstavy, kterou chystáte dva roky, na jaře se to „trochu zkomplikuje“, ale ještě to není úplně v háji, upraví se rozpočet a zredukují zápůjčky. Léto vypadá nadějně a optimisticky. Přichází podzim a s ním druhá vlna. Víte, jaké je to peklo řešit grafiku po telefonu? Když vám dítě naleje čajíček s malinovkou do klávesnice? Když vám nepřivezou roboty z Vídně, protože máme tak dobrá čísla, že se k nám všichni bojí poslat přes hranice i dodávku s nákladem? Jaké to je, když se dostane do karantény osm z deseti kolegů, které potřebujete k instalaci?

Jsem si jistá, že víte. Nebo máte alespoň přesnou představu. Předpověď počasí je mlha a oblačno. Otevírání a zpřístupnění paměťových institucí jakými jsou muzea a galerie je v nedohlednu. Snažíme se zpracovat pokud možno co nejvíce informací a fotodokumentace on-line a pokoušíme se přinést vám naše výstavy domů prostřednictvím virtuálních prohlídek a audiovizuálních ochutnávek.

Nejinak tomu bude i s naší velkou výstavou ROBOT2020, pořádanou ke stému výročí uvedení čapkovy hry R.U.R. a zrození slova robot. Rozhodně se nevzdáváme a výstavu dokončujeme v avizovaném termínu.
Na otázku, kdy výstavu v Technickém muzeu v Brně budou moci zhlédnout první návštěvníci, máme jasnou odpověď: SNAD UŽ BRZY!

Klára Šikulová
autorka a manažerka projektu ROBOT2020