MECHSOFT

O nás

MECHSOFT je malá firma sídlící v Brně, v budově JIC INTECH v blízkosti FSI VUT. Ideově i personálně vycházíme z prostředí MECHLABu.

Pomáháme našim zákazníkům – velkým mezinárodním společnostem stejně jako startupům – realizovat zajímavá, netradiční a často obtížná technická řešení.

S důrazem na optimální kvalitu a cenu řešení. Bez preference konkrétní technologie: od komplexního modelu v MATLAB/Simulink přes měřicí HW postavený na NI/LabVIEW nebo řídicí systém na PLC Beckhoff až po zákaznický HW s mikrokontrolérem od Microchip.

Naší silnou stránkou je šíře naší specializace – mechatroniky.

Naše produkty a služby

Vyvíjíme komplexní měřicí, řídicí a testovací systémy pro zákazníky (nejen) z automobilového průmyslu. Naší specialitou jsou cenově dostupné simulátory pro testování řídicích systémů. Vyvinuli jsme vlastní řídicí systém (jako náhradu PLC), který mimo jiné řídí pohyblivé modely dinosaurů v Dinoparcích v České republice a Rusku. Vyvíjíme a vyrábíme robustní dataloggery např. pro měření fyzikálních veličin na mobilních hydraulických strojích.

Připravujeme interaktivní exponáty pro science centra a technická muzea. Našim prvním exponátem bylo interaktivní pískoviště (SandBox) pro VIDA centrum v Brně. Prostorový tvar pískoviště je snímán sensorem Kinect a podle zvoleného módu je na písek projektorem promítán obraz – např. barevné vrstevnice. Návštěvník pak může v reálném čase písek tvarovat a ihned sledovat překreslení obrazu.

Druhý exponátem pro VIDA centrum je fotokoutek (AR Mirror) s využitím rozšířené reality (augmented reality). Kamera snímá obraz návštěvníka, který mu – jako v zrcadle – promítá na plátno. Do obrazu jsou pak doplněny další objekty a předměty…

Na výstavu ROBOT 2020 jsme připravili také několik exponátů, ale … raději se přijďte sami podívat!

Vytváříme komplexní technicky zaměřené PC aplikace. Naší specializací je využití prostředí MATLAB/Simulink pro technické a vědecké výpočty. Pro naše zákazníky z ČR, Slovenska a Německa jsme vyvinuli desktopové a webové aplikace, které využívají jako výpočetní jádro MATLAB. Výsledky výpočtů a modelů tak lze snadno sdílet a využívat napříč celou firmou – bez potřeby licence MATLABu.
Pro některé aplikace používáme Python a jeho knihovny (zpracování obrazu, deep learning, serverové aplikace pro vzdálenou správu/monitoring strojů).

Naše zákazníky podporujeme i v oblasti poradenství, školení a dalších služeb. Realizujeme průzkumy realizovatelnosti technických řešení, připravujeme podklady pro cenové nabídky, navrhujeme koncepty a varianty řešení. Nabízíme i jednorázové zápůjčky našich systémů (např. HIL simulátoru) pro řešení konkrétního projektu.

www.mechsoft.cz