063

Mimus Robotus – IRB1600

2020
Výroba: ABB
Hmotnost: 1000 kg
Nosnost: 10 kg
Systém oplocení: Quick-Guard Standard

Robot sleduje tváře osoby v reálném čase s využitím jedinečného nástroje „Externally Guided Motion“, který je součástí jeho řízení. Tento nástroj poskytuje téměř okamžitou odezvu a jediným omezením robota je tak jeho rychlost a fyzikální zákony.

V kombinaci s algoritmem, který kamerou snímá prostor před robotem a techniky tzv. hlubokého učení (deep learning), je možné rozeznat tváře lidí, které robot sleduje pronikavým „pohledem“.

Algoritmus hlubokého učení využívá natrénovaný model neuronové sítě, který je schopen i v případě špatných světelných podmínek snadno rozpoznat, jestli se jedná o lidskou tvář, a okamžitě vrátit její pozici v prostoru. Tato pozice je okamžitě využita k změně koncové pozice robota a celý systém tak funguje jako dokonale opticko-mechanické sledovací zařízení.

Robot řady IRB 1600 je typický průmyslový robot navržený pro řadu aplikací, které vyžadují rychlé, opakovatelné a vysoce přesné pohyby mezi body nebo po dráze. Ideálně se hodí pro svařování, obsluhu a zakládání do strojů i ve stísněných prostorách, pro obrábění nebo jakoukoliv jinou manipulaci s díly či předměty.