072

Erotika, robotika, biomimetika – cena za inovaci nebo falešná prudérie?

Výrobce: Lora DiCarlo
2014–2018

Moderní robotický vibrátor pro ženy aspiroval v roce 2018 na uznání celkem osmi patentů v oblasti robotiky a biomimetiky – napodobení živých organismů v technologických řešeních.

Porotce prestižního veletrhu spotřební elektroniky CAS v Las Vegas výrobek mladé zakladatelky technologického start upu Lory DiCarlo zaujal natolik, že se rozhodli udělit mu jednu z cen. Ovšem po několika týdnech pořádající agentura CTA změnila názor, označila produkt za nemorální, vulgární a obscénní a cenu firmě odebrali. Po celém světě se rozběhla diskuse o tom, zda sexistické robotické panny pro muže s obřími ňadry, které jsou díky umělé inteligenci nejen schopné reagovat na dotyk, ale i „prožívat“ orgasmus, nejsou stejně pobouření hodné jako robotický vibrátor, který se dokáže přisát na ženský klitoris, který navíc vznikl ve spolupráci s Oregonskou státní univerzitou.

Dnes vyrábí firma více než milion kusů erotických pomůcek ročně, hi-tech vibrátor Osé byl zahrnut magazínem Time mezi nejlepší vynálezy roku 2019 a produkty firmy si můžete zakoupit i v České republice.