prof. Ing. Luděk Žalud, Ph.D.

Senior Researcher v organizaci CEITEC, hlavní oblasti jeho práce jsou projektová řízení, výzkum a v oblasti mobilní robotiky, navigace, sebelokalizace, tvorba map, uživatelská rozhraní, automatický monitoring prostředí.

Senior Researcher v organizaci ICRC – International Clinical Research Centre, kde se věnuje výzkumu a vývoji v oblasti 3D měřicích a zobrazovacích technologií, biofeedbacku a biokybernetice.

Ve společnosti LTR s.r.o. vede oblast výzkumu a vývoje mobilních robotů pro speciální nasazení a techniky pro vzdálený průzkum.

Už 20 let působí na VUT v Brně jako výzkumný a vědecký pracovník. Vyučuje mobilní robotiku a na poli výzkumu se zaměřuje na snímače v mobilní robotice, teleprezenci a rozšířenou realitu, uživatelská rozhraní a tvorbu robotů pro speciální použití.

A aby byl svět v rovnováze, vyměňuje prof. Žalud ve svém volném čase roboty a stroje za hru na housle, klasickou a flamencovou kytaru, klavír/klávesové nástroje, příčnou flétnu, saxofon a také hudbu aranžuje a komponuje. Miluje slovácký folklór a se svými třemi syny založil hudební soubor Žaluďáci.
Prof. Žalud ale také sportuje! Jezdí na horském i silničním kole, sjezdových lyžích a věnuje se praktické dynamické střelbě IPSC.